| Afagdsba a întrebat:

Nu stiu de ce ma simt ametit. Tinand cont ca sunt asa de o saptamana. Spuneti mi va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Anemie. Pe inteles, lipsa de hrana sanatoasa si de vitamine.

| Frank51 a răspuns:

E o stare continua de ameteala, sau te apuca doar cateodata?

| Afagdsba explică (pentru Frank51):

Nu tot timpul. Cateodata

| Frank51 a răspuns (pentru Afagdsba):

Asa am patit si eu seara trecuta. La mine cred ca este de la subtensiune ori stres. Dar la mine a fost doar aseara vreo 2-3 ore, dupa care nu am avut nimic. Mai bine mergi la medic daca persista, pentru ca pot fi multiple cauze, printre care si boli ascunse.

| anamariarot a răspuns:

Depinde de multe lucruri. Poate fi vorba de carențe de vitamine și/sau minerale din care rezultă o mulțime de alte lucruri, poate fi din cauza anotimpului, mai exact că nu mai petrecem așa mult timp în lumina soarelui ca pe timpul verii și, implicit, va lipsi vitamina D, poate fi vorba de anxietate... cel mai bine e să mergi la un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot fii sute de cauze, cel mai bine e sa te duci la doctor. Deja o saptamana e prea mult, e clar ca se ascunde ceva grav.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot fii sute de cauze, cel mai bine e sa te duci la doctor. Deja o saptamana e prea mult, e clar ca se ascunde ceva grav. Plus ca nu ai dat prea multe detalii.

| DumitruS a răspuns:

Pot fi o mie de cauze: oboseala, nesomn, tensiune mica sau mare, lipsa de vitamine, anemie, lipsa de calciu, de magneziu etc.

Stii cine stie exact? Doctorul. Daca te tine de o saptamana, mergi la medic si lasa site-urile.

Te duci frumusel la medicul de familie, iti face niste analize si vezi apoi unde e buba.