| AlexGeorgian1998 a întrebat:

am baut la o petrecere peste masura si de o saptamana ma tot simt ametit...parca as fi in alta lume..care sa fie problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bystefu a răspuns:

Depinde ce-ai baut.Consuma multe lichide, in special apa minerala sau fanta de lamaie sa-ti treaca greata.Alcoolul de asemena modifica tensiunea arteriala cat si alte functii, suplimentar te si deshidrateaza, dar e posibil ca tensiunea sa nu mai fie la fel, ar trebui sa te duci sa ti-o controlezi, sunt putine sanse sa nu-ti treaca.Inainte de altele, poti sa iei un Hell, ti-ar mai urca-o cateva puncte, in cazul in care e mica.Bafta!

2 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Ai baut pana... ti-ai modificat tensiunea. Iar daca ai amestecat bauturile (una o ridica, alta o scade), ti-ai dat tensiunea peste cap.
Bea multa apa ca sa te cureti. Fara nici un pic de alcool.

| Ene_Robert_Marian_1997 a răspuns:

Du-te la doctor
iti recomand, du-te cat mai poti sau nu o sa mai fi sad