| XcCrSsX a întrebat:

Salut pe bunica mea o doare piciorul acum 2 saptamani a cazut cu el si de a 2-a zii a inceput sa o doara piciorul adica,cand sta in pat/scaun, nu o doare dar cand mrge o doar cum ti-ai sucii piciorul cum ai calca stramb are 63 de ani si a avut acident vascular pe partea dreapta si tot piciorul drept o doare adica durerea e in zona rotulei unpic mai joc cam cu jumatate de mana va rog ajutati-ma nu vrea sa mearga la medic deoarece ii este frica.DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| presus a răspuns:

Daca e sub rotula cu o jumatate de palma... s-a lovit la tibie. Daca nu vrea la medic, cheama medicul la ea... doctorul de familie de preferat. Daca a cazut si s-a lovit, nu o sa-i treaca cu medicamente, probabil e ceva mai grav. Numai bine!