| Justusee34 a întrebat:

Salut!
Pe scurt am picat si mi-am spart barba (1cm sub barbie ) si gen dupa ce dr *** a terminat de cusut mi-a zis sa imi iau ceva "cicatrizin "(cred ca o spus ceva tip spray mi-am adus aminte acasa) si eu unu nu am inteles pentru ca de abia asteptam sa plec iar la farmacie cand sa il cumpar nu mai stiam cum se numeste am ajuns sau iau cicatrizin unguent ***pentru ca omu de acolo o zis ca in generl fac acelasi lucrtu doar ca Cicatridina e mai bun... am ajuns sa il folosec max pana acum ar fi 1z si gen soramea so gasit sa cumpere un spray Oximed si gen eu nu stiu ce sa fac. Sa continui sa folosec ''cicatrizin unguent''
sau'' oximed spary''?
Am inteles ca '' oximed spary'' e ceva antibiotic si gen eu deja iau antibiotice ''1 la 12''

scuzati greselile!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Foloseste uguentul.

| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistit ca se va vindeca oricum, fara sa pui nimic pe rana.

| Yuoia a răspuns:

Cicatrizin.