| anonim_4396 a întrebat:

Pentru un culturist ce mic dejun ati recomanda si de ce?

Eu ma aflu in perioada in care vreau sa pun masa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

3 albusuri de ou + 1 galbenus
2-3 felii de paine integrala
50-100 g branza
Ai astfel proteine destule, carbo buni, grasimi si vitamine

| Ciobanu_Andrei_1998 a răspuns:

Nu sunt profesionist, dar..ca de obicei mananca multe fructe si legume pentru ca sunt bogate in vitamine si hranesc corpul.Marul,de exemplu e mai bun dimineata decat o cafea.Redu cat mai mult din prajeli, incearca sa mananci gratar sau fiert, dar nu prejeli.