| Addiction_8089 a întrebat:

ei bine, vreau sa ma apuc de sala si as dori sa aflu ce trebuie sa fac pentru a arata bine facut si definit oarecum( mai pe scurt nu vreau sa am acel aspect de culturist mare si plin de mushi). Tinand cont ca sunt inalt 1.88 si am 85 de kg ce imi puteti recomanda? happy

3 răspunsuri:
| DragosMentol a răspuns:

Ma bucur ca faci o alegere de genuhappy
1.Pei presupun ca vr sa slabeste(alearga pe banda/afara,e mai bhn afara deoarece respiri aer curat, mai vezi si u o fata etc.)-Ia L-Carnitina (ajuta la slabit si nu face rau, chair face bine pentru cei care au probleme cu colesterolul cu inima si este prescris de catre medici celor care vor sa slabeasca)
2.Informatii si sfaturi:
a)Costa cam 80lei-150 lei/luna
b)Sa iei cam o luna proteine dar cand mai slabesti cam 5-7 Kg pentru ati face masa musculara deoarece a venit vara (Vara faci fibra /Iarna faci masa )
c)Iti faci un program cum vr tu dar in care sa ai pauze de o zi la un anumit exercitiu(in afara de abdomene,antebrat,gambe)
Spre ex Luni faci biceps,picioare,tractiuni la spate marti pauza la alea de luni si faci altele faci. Antebrat,Piept,Triceps, miercuri iar biceps,picioare,tractiuni
d) Definesteti bine Pieptu, abdomeniu, Muschii de la picioare(deoarece nu vrei sa fii o namila sus si jos 2 bete) si Spate(tractiuni cu bara la spate).

daca mai vr sfaturi Y! M: jus7_me95

| Addiction_8089 explică:

Eu imi facusem un program de antrenament gen: o grupa in fiecare zi, 6 antrenamente pe saptamana.Este oare eficient? Mai are cineva ceva sfaturi?

| Liviu_2320 a răspuns:

La inceput la sala o sa te ajute un antrenor sa te invete ce trebuie sa faci si cum trebuie sa faci, explica-i cum vrei sa arati si nu o sa fi "un pachet de muschi laughing " sau cel putin incearca sa lasi deoparte haltera adica fa cat crezi tu adica pana cand crezi tu ca arati suficient de bine