| blurixe a întrebat:

Peste 2-3 ore o sa plec la mare, dar am o problema. De vreo 2-3 zile, am o problema cu digestia. Ma doare mai mereu burta si ma simt balonat... Din 2 in 2 ore maxim, incepe sa ma doara si am nevoie sa merg la wc. Aseara m-am trezit la 4 dimineata din cauza durerii. Cand ma duc pe wc, parca sunt aproape constipat, fiindca pana la urma excrementele ies dar foarte mici si foarte greu. Si mi-e frica ca o sa imi strice tot weekend-ul pe care vreau sa il petrec linistit la plaja... Ce solutii rapide recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Gasesti la plafar Herbolax, iei doua pastile si...te simti bine.Sanatate si week-end placut!

| yellowalien a răspuns:

Şi încearcă să consumi mai multe lichide, mai ales dimineaţa pe stomacul gol. Pe lângă asta, mănâncă fructe+legume, pentru că au fibre şi te ajută să elimini reziduurile mai uşor. Crede-mă că funcţionează!

| Crucified a răspuns:

Pastile