| Zinv a întrebat:

Salut. Port lentile de contact de ceva vreme, de cand m-am apucat de ele, la doar un ochi, am problema, ca atunci cand clipesc, pleoapa sa mi impinga lentila in sus si sa trebuiasca sa dau lentila in jos cu mana. Aveti idee ce pot face ca sa nu se mai intample asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul oftalmolog el stie ce ti a recomandat.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu este normal, eu nu am patit niciodata asa in perioada in care am purtat lentile de contact.Nu-i ca si cum poti sa te speli mereu si s-o ajustezi, deci ai grija ce faci, fiindca te poti alege cu o infectie de toata frumusetea, stiind cat de murdare sunt mainile noastre dupa ce ating telefonul, diverse usi si asa mai departe.