| ovidw a întrebat:

Salut prietenei mele i-a venit ciclu cu o zi inainte si a durat 7 zile ea a zis ca a fost normal insa prezinta stari de rau,greata, balonari si dureri de cap.Am facut-o mereu protejat? Poate fi vorba de o sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sarcina este exclusa

| Alcyon a răspuns:

Poate o fi mancat ceva ce nu i-a priit.

| Hαppiηеss a răspuns:

Din moment ce i-a venit menstruatia este exclus, mai ales ca ati facut sex protejat.
Aceste simptome pe care le are sunt de la menstruatie, si eu le am uneori.
Ai aici mai multe detalii http://www.calmens.ro/menstruatia.php

| ovidw explică (pentru Hαppiηеss):

Pai le are dupa menstruatie.mie sa nu fi post vreun prez spart etc

| emmaemilia a răspuns:

De obicei dupa ce fac..., la fete li se mai intampla chestii de astea dar nu pate fi vorba in nici un caz de sarcina, dar daca nu esti 100% convins faceti un test