| felinar112 a întrebat:

Salut prieteni!
Am 14 ani,si nu stiu sigur...dar cred ca am astm,adica am intampinat cateva dintre simptome,si anume,de cateva zile tusesc cam des fara vreun motiv,in plus azi am avut ca un fel de criza, adica simteam ca nu pot sa respir timp de 5-10 secunde, sau respiram dar foarte greu.Pentru cei care au astm sau cunosc...a-ti putea sa-mi dati ceva sfaturi? Daca persista o sa ma duc sigur la medic dar sa stiu la ce sa ma astept.
Multumesc pentru ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BIOO a răspuns:

Buna ziua! Astept mesaj pe lazarescu_constantin (id messenger) pentru a-ti adresa mai multe intrebari cu privire la simptomele tale si astfel/in fuctie de raspunsuri iti recomand programul de vindecare naturist/ certificat bio! Sanatate!

| Acl a răspuns:

Mai tii minte daca inima incepea sa-ti bata incet/iregulat cand nu puteai sa respiri?
Sa nu ai vreun atac de panica de la prea mult stress, sau poate sa fie si polen. Mult mai bine daca mergi la doctor sa vezi exact.

| felinar112 explică (pentru Acl):

Inima batea ca dracu de repede cand nu mai puteam sa respir ca m-am panicat, cred.