| mrscarter a întrebat:

miercuri am fost la doctor cu o problema a plamanilor, simteam o presiune cand respiram si o oarecare durere si imi vibrau plamanii. Doctorita m-a pus sa fac radiografie, nu cred ca a gasit ceva si m-a pus sa respir printr-un tub conectat la un computer si mi-a zis ca am astm sau o viroza ce se comporta ca astmul, doar ca eu nu tusesc, nu obosesc, daca ma fortez sa tusesc am expectoratie iar eu stiu ca atunci cand ai astm tusesti aproape mereu fara expectoratie. De joi am intrat in panica, si parca de cand mi-a zis doctora de astm respir putin greu dar ma gandesc sa nu imi induc singura simptomul acesta din cauza fricii. Am 16 ani, nu imi doresc sa am astm. Mi-a dat un antibiotic timp de 5 zile + un inhalator si niste pastilute pentru astm si m-a chemat iar marti dimineata. Mi-e foarte frica, de 3 zile parca as trai un cosmar. Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Calmeaza-te! eu am astma si nu tusesc mereu si mor ca nu pot sa respir. si la inceput tot asa eram mi se facea rau nu puteam sa respir daca ma suparam sau radeam sau alte alea. dar luam un sirop sau inhalator si imi trecea.am facut si eu tratamente cu inhalatoare si pastilute (singulair?) si acum rar am probleme cu astmul.asa ca o sa-ti treaca.

| Ruby_Becky_1997 a răspuns:

Eu zic saa Eviti unele lucruri