| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteni. Am avut de curand un conflict cu cineva dupa care m-am ales cu umflatura la frunte. Totul a fost ok. Azi de dimineaza am realizat ca acea umflatura s-a tras dar exact deasupra nasului am o gaura... Cred ca este craniul spart. Plus ca daca este sa suflu nasul din nara stanga imi iese un fel de cheag de sange... Sa imi fac griji. Sau este ceva trecator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SilverChurch a răspuns:

Cel mai bine sa mergi la doctor.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medic!
Ai nevoie de o radiografie si consult medical sa se vada situatia exacta in care esti. Cu asa ceva nu te joci, mai ales daca cu simptomele pe care le ai.

| McGog a răspuns:

Prin gaura am vtut sa spun ca lipseste o parte din os... o sa merg la tomografie. mersi pentru sfaturi. Oricum dupa ce sa desunflat se simte clar ca lipseste o particica de 1, 5 cm din osul cranian. mersi inca o data tuturor

| Andy_Andrea_1996 a răspuns:

Cum adica o gaura? Ar fi normal sa ti iasa un pic de sange dar daca simpti o gaura ar trebui un medic, vezi cand iti va trece unflatura daca mai simti gaura

| LionSese a răspuns:

Cred ca cel mai sigur ar fi ca sa mergi la spital la un consult medical si sa vezi care si cat de grava e problema! Si cred ca ar trebui sa mergi cat mai repede posibil pentru orice eventualitate!