| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteni, am o mare problema si anume GELOZIA, as vrea sa merg la un psiholog sa fac cateva sedinte, sunt gelos pe prietena mea, desi dupa sentimentul asta care dureaza vreo 5 min imi revin si imi dau seama ca un ador pe Facebook dat asa la prostie nu inseamna nimic, dar mereu primele 5 min ma apuca sentimentul asta urat de gelozie, va rog daca cineva a mai fost in situtia mea, ce ati facut si daca imi puteti recomanda un psiholog bun prin Brasov care sa lucreze dupa-amiaza, si daca ma poate ajuta un psiholog sa imi revin funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

Psihologul iti va spune acelasi lucru pe care ti-l spun eu acum:autocontrol. Eu si sotia mea suntem tineri, nu am trecut inca de 30 de ani.Ea a primit de 8 martie o gramada de cadouri de la colegii ei.E plina pagina ei de Twitter cu aprecieri din partea colegilor.Si ce? Ma doare in cot atata timp cat nu se intampla nimic altceva.

| anonim_4396 explică (pentru Daniel9988):

Pai sa presupunem ca sotia ta, ar aprecia pozele fostului ce i-ai spune? Iubita mea mai face uneori asta, si zice ca nici nu baga de seama ca e fostul, si ca alea nu inseamna nimic

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sau daca ar aprecia si ar lasa comentarii la pozele altor barbati, ce ai zice?

| 70gabriela70 a răspuns:

Cateva tips-uri pentru a scapa de gelozia pe fostii ei: https://ua92dl.webwave.dev/

| Hamed134 a răspuns:

Nu ai de ce să fi gelos atâta timp cât e lângă tine, fi mândru de femeia ta, fi mândru când altcineva ți-o soarbe din priviri fiindcă e a ta și nu a lor.
Încearcă să-ți controlezi Gelozia fiindcă nu duce nicăieri, îți creezi doar probleme.
Și eu eram gelos și foarte posesiv.din cauza asta am determinat-o pe prietena mea să-mi arate că oricât de posesiv as fi dacă vrea sa mă însele tot o face. Acordăi libertatea de care are nevoie. Undeva între voi probabil s-a întâmplat o ruptura ți ai pierdut încrederea in ea și din punctul respectiv ai început sa fii gelos.