| andreinr1 a întrebat:

Salut prieteni, astăzi am fost la liceu pentru practică si am venit acasa. Ajuns acasa am zis sa ma relaxez si am stat un pic in fund in pat si picioarele in jos. Piciorul drept l.am tras putin in spate si am simtit o durere si o pocnitura la genunchi.In interior am simtit cred ca ligamentele ca am mai incercat odata Sal trag pana de coapsa si mi s-a blocat Piciorul si am simtit iar durerea aia mare si pocnituri.Acum am intepaturi iar durerea nu dispare de la un gel.Tin sa precizez ca nu s-a umflat. Astept răspunsuri.EU PPT MERGE IN EL DOAR SA NU MA APLEC CA MOR DE DURERE SI SIMT CEVA ACOLO.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Si o sa te mai doara, aceeasi situatia am avut-o si eu. Este posibil ca sa fie o intoartere a ligamentelor, in cazul meu este de 180 grade si numai prin masaj fizioterapeutic scapi de nenorocirea asta... si cu greu iti revin la loc. Eu pentru durere folosesc banda magnetica Knee Active Plus si practic a disparut. Multa bafta in masaje... sunt destul de scumpe daca nu esti asigurata

| kiri11 a răspuns:

Am uitat sa adaug ca banda functioneaza pe conceptia puterii magnetice a magnetilor, care pare a fi foarte eficienta. Citeste mai mult info pe internet

| dartford666 a răspuns:

Am avut si eu problema ta sfatul meu care a functionat si la mine fa in fiecare zi genoflexiuni si intinde-l chiar daca doare ligamentele nu sau rupt doar au facut o intindere majora pentru ca leai fortat si de simtit simti un ac ca te inteapa si simti ca nu mai poti si cazi din picioare dar fa miscare cu el zi de zi pana la urma esti barbat suporta