| Tol_Adelin_2000 a întrebat:

Am o problema, ieri când am coborât scările am simțit o pocnitura la genunchi și o durere ușoară, cu toate astea am putut să îmi continui drumul fără probleme.
Când am ajuns acasă piciorul a început să mi se umfle deasupra rotulei. Am luat un antiinflamator și o soluție unguenta dar fără prea mari rezultate. Astăzi m-a durut puțin mai rău și e tot umflat, pot călca pe el însă doar parțial. Dacă știe cineva care este problema și dacă este vreo problema dacă merg mâine la medic? (nu prea am avut probleme cu oasele și fac mișcare zilnic)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Posibil o luxatie de rotula sau ceva problme la menisc.
Mergi la medic la ortopedie si iti va spune mai multe dar nu sta asa ca o sa fie nasol.Eu am avut doua luxatii de rotula si ambele sau sfarsit in ghips si recuperare grea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la un medic sa-ti faca o radiografie daca problema e internă, sau o consultație!

| SamuelIonuț a răspuns:

Nu ai nimic, nu te mai speria.winking