| anonim_4396 a întrebat:

Salut, prieteni.
De ceva timp mă simt foarte stresată. La vară o să fiu cam în fiecare zi plecată, cam toată ziua pentru diferite activități : piscină, alergat, shopping, film, ieșit pur și simplu la un suc etc. și mă îngrijorează faptul că nu o să știu când o să îmi vină menstruația. O am neregulată, iar înainte de a-mi veni nu simt nimic, nicio durere, nicio simtomă, pur și simplu simt doar când mi-a venit în acel moment ( de panică ).
Oare când voi știi că o să am menstruația? Să îmi pun zilnic câte un tampon ( always de zi ) pentru orice eventualitate?
Menționez că nu pot lua după mine tampoanele și sincer, cred că ar fi enervant să am zilnic tamponul pus chiar dacă nu mi-a venit.
Dau fundă. Mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In zilele dinainte de menstruatie,(poti aproxima macar cu 5-6 zile) ai putea folosi absorbantele subtiri de zi de zi. http://www.bella.ro/ro_RO/productsType/absorbante-zilnice-subtiri. Este o solutie la indemana si de folosit doar in zilele aproximativ de dinaintea menstruatiei.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Ma, nu stiu laughing mie mi se intampla mereu (da' mereu!) sa imi vina dimineata cand ma trezesc. Sunt singura?laughing
Oricum, n-ai nici macar dureri specifice, in zilele de dinainte de menstruatie? Alte solutii nu vad, in afara de absorbantele zilnice, mai ales ca nici nu le simti laughing

| NH4OH a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Mi-ai stârnit puțin atenția, dacă stau bine să mă gândesc și mie îmi vine dimineața, în timpul zilei foarte rar, iar seara nici atât. O să fac eu cumva. Mersi.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Pai n-ai cum sa-ti pui in fiecare zi tampon, sa umblii toata viata cu tampoanele pe tine, in orice caz trebuie sa ai un tampon la tine la nevoie

| NH4OH a răspuns (pentru Cristinaaa57):

Și când o să fiu cum un băiat de mână în parc, ce o să-i zic? Hei, scuză-mă ( scoțând 2 tampoane ), am o treabă urgentă. Ideea e că prin oraș nu-s toalete publice, în boscheți nu am cum laughing

| Cristinaaa57 a răspuns (pentru NH4OH):

laughing

| NH4OH a răspuns (pentru Cristinaaa57):

La asta mă refeream. Sper să nu mi se întâmple vreo trăsnaie sau ceva colosal ( pentru mine ). M îngrijorez cam tare.