| June20 a întrebat:

Recent mi-am facut analizele de sange, iar cei care mi le-au citit mi-au zis ca au iesit rele. Daca va pricepti, va rog sa aruncati un ochi, pana luni cand voi avea consultatia la medic. Multumesc!

Analizele sunt postate aici pentru ca nu am avut cum sa incarc imaginile
https://postimg.cc/gallery/2qalnfbek/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

TU ti-ai citit rezultatele?
In coloana din stanga este scrisa denumirea analizei.
In coloana din mijloc sunt scrise valorile masurate, iar in coloana din dreapta sunt intervalele in care valoarea masurata se considera normale.

Toate analizele ti-s in intervale normale, exceptand parerea analfabetilor functionali care ti-au spus ca-s rele. tongue

| June20 explică (pentru Bula):

E vorba de ph care a ieșit sub medie cu mult. Ph-ul normal e 7, iar eu am 5.5 Chiar dacă pe foile alea scrie ca 5 e limita normala

| Bula a răspuns (pentru June20):

Probabil ai mancat ceva, in urma caruia s-a produs o usoara dereglare a acidului gastric.
Nu e periculos, daca se incadreaza in limite.

| alina2k18 a răspuns:

Cum sa iasa rele?
Ai in dreapta valorile normale, ti-au iesit f bine, esti sanatos tunwinking

| Nume6 a răspuns:

Nimeni de pe TPU nu e în domeniu sa iti raspunda. Recomand grupul de Facebook
Asistenti medicali, e un grup cu 44 de mii de persoane, doctori, asistente și oameni de rând, postezi acolo și primesti diagnostic imediat de la oamenii specializati. Papa

| Osneros a răspuns (pentru Nume6):

Realizezi că și "oamenii specializați" compară valoarea coloanei din mijloc cu valoarea coloanei din dreapta? Sau ai nevoie de un medic să facă aceste comparații? I le poți da lejer ca test unui copil de școală primară și le va citi la fel de bine laughing

| Nume6 a răspuns (pentru Osneros):

Nu neapărat, depinde de analize

| Osneros a răspuns (pentru Nume6):

Le-ai văzut pe cele din poze?

| June20 explică (pentru Osneros):

E vorba de ph care a ieșit sub medie cu mult. Ph-ul normal e 7, iar eu am 5.5 Chiar dacă pe foile alea scrie ca 5 e limita. Hai sa nu mai ironizam lucruri de care nu avem habar. Ms

| Osneros a răspuns (pentru June20):

Pe lângă că nu apare pH-ul în poze, de ce nu te legi și de altele care sunt "sub medie"?
Hai să nu mai comentăm dacă nu suntem în stare să gândim nici cât un copil de clasa a patra. Ms.

| dani178 a răspuns:

Nu stiu de ce ti-a zis ca au iesit rau...Din cate vad toate sunt in parametrii normali! Dar cel mai bine vezi ce zice medicul!