| Gogoasacugem a întrebat:

Hei, sunt foarte speriata si nu reusesc sa ma calmez. Acum 3 luni, in august mai exact, am practicat diferite jocuri cu prietenul meu si varful penisului mi-a atins zona genitala, dar nu a avut loc nicio penetrare. La doua saptamani dupa acest episod mi-a venit menstruatia in mod normal, 6 zile cum se intampla de obicei, doar ca luna urmatoare nu mi-a mai venit deloc si nici simptome cum ca urmeaza sa-mi vina nu am deocamdata. Precizez ca am mai avut si scurgeri vaginale, transparente sau usor galbui, niciodata de alta culoare. Exista vreo sansa sa fiu insarcinata daca nu a avut loc penetrarea? Am citit pe internet ca da si sunt foarte speriata, nu stiu ce sa fac, mai ales ca am avut menstruatie la fix doua saptamani dupa eventualul contact. Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Buna! In principiu nu, mai ales daca nu a terminat inauntru, sau pe langa si nu a existat penetrare.

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Ai facut treaba asta acum 3 luni, n-ai nimic, nici macar nu a existat penetrarea. Ca sa iti treaca paranoia, fa un test de sarcina, o sa vezi ca e negativ si o sa dormi linistita.

| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de situatii se efectueaza un test de sarcina asa cum este explica explicat de medicul ginecolog Laurentiu Craciunas in urmatorul film educational :
PREZENTARE TESTARE DE SARCINA https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk
Atat teoretic cat si practic posibilitatea cat si probabilitatea sa fii insatrcinata se poate exclude in proportie de peste 99, 9% in cazul in care dupa ultima menstruatie care conform descrierii a fost normala/autentica, NU ai mai intretinut nici macar... jocuri sexuale. Cel mai probabil ciclul tau menstrual are caracteristica principala de a fi de tipul NDREGULAT sau chiar DEREGLAT. Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu exista.

| Sofer a răspuns:

Șanse nu. Dacă nu a ejaculat în tine.

| Stegman a răspuns:

Educatie 0, dar iti place sa te joci cu focul. Joaca te incontinuare si iti v a fi bine.