| Anonym_9892 a întrebat:

Saptamana trecuta a trebuit sa sarim de pe un spalier pe altul si cand am sarit a3a oara mi-a puscat umarul si a inceput sa ma doara foarte tare abia pot ridica mana.
Ce pot sa am?
Am fost la cabinet la scoala si mi-a dat doar ceva gheata... sa o pun unde ma doare in rest nimic dar nu mi-a trecut

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ISQ a răspuns:

Durerea asta trece in timp
Man ASteapta o saptama Siti REvi big grin

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la ortopedie. Poate fi vorba de o luxatie/subluxatie a umarului. http://www.i-medic.ro/boli/luxatia-de-umar-sau-luxatia-scapulo-humerala

| BGDs a răspuns:

Poate ca ai facut o subluxatie de umar sau ti-ai traumatizat niste ligamente. Du-te la ortopedie ca trebuie sa faci o radiografie si sa te consulte. Nu iti poate spune nimeni ce ai fara sa te consulte. Nu e bine sa astepti pentru ca multe leziuni articulare lasa sechele pe viata daca nu sunt tratate la timp