| ShutFickOn a întrebat:

Salut, simt un usor tremurat la mana cand scriu. Imi tremura mâinile câteodată si o data mi-a tremurat piciorul random fara sa fac nimic (ps : am 13 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca ai doar 12 ani, dar nu stiu greutatea si inaltimea ta.
Poti te rog sa-mi dai restul de informatie?

| ShutFickOn explică (pentru Violleta2022):

Sincer chiar nu stiu înălțimea exactă, cam 1.50 si 50-60 kg

| Violleta2022 a răspuns (pentru ShutFickOn):

Deci esti graust, la 1.50m si 60kg?!
Si daca mai luam in calcul pofta de mancare foarte mare si tremuratul mainilor, la doar 12 ani, atunci ar putea fi vorba de un pre-diabet.
De ce nu mergi cu bunica la medicul de familie?

| ShutFickOn explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt, doar ca nu prea stiu eu sa estimez fiindca nu m-am cântărit de cam 1 an si atunci aveam 45 kg, acum zic si eu asa daca as avea

| Violleta2022 a răspuns (pentru ShutFickOn):

Intoarce-te cand te-ai cantarit si masurat, ca degeaba te uiti tu in oglinda si afirmi ceva, cand cantarul spune altceva.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu cred ca e mare lucru, poate fi mai repede o lipsa de vitamine in corp, eventual magneziu (dar pot fi si altele).Cu toate astea poate sa nu fie nimic, se intampla si la case mai mari, suntem oameni.Mergi la doctorul de familie si vezi o parere avizata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la neurolog acest tremur se poate agrava cu timpul bine ar fi sa fie din lipsa vitaminelor. Ești o fire anxioasa, emotiva? Poate fi și de la emoții și anxietate sunt de fapt multe cauze printre care și mai serioase