| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,slabesc daca mananc doar de doua ori pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, mai bine ai 3 mese sarace in calorii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu
depinde ce mancanci, si mesele trebuie sa fie dese. 3 mese principale pe zi si gustri intre. Cantitati mici si produse santoase cu continut caloric mic

Răspuns utilizator avertizat
| Odysea a răspuns:

Depinde ce mananci. Dar daca vrei sa slabesti nu trebuie sa mananci dulciuri, sa eviti sucul si apa carbogazoasa.

| Anonimul1920 a răspuns:

Poti manca cum vrei. Sa stii ca daca ai vrea sa slabesti. Ai putea sa alergi in fiecare seara/dupamiaza 20-30 de minute timp de nu stiu sa zicem o saptamana chiar doua. Ai putea slabi. Deci practic e posibil laughing Bafta

| Vyrnfa a răspuns:

Ba, nu mai spuneti prostii ma, cum naiba sa manance un bol de cereale, o masa si un mar seara?laughing Ca sa slabesti trebuie sa fii in deficit caloric, dar mai bine stai in banca ta ca iti trebuie bani sa ti un regim sanatos, dar nu iti trebuie momentan, esti mica. Incearca sa eviti fast food, dulciuri, sucuri si grasimi in exces. Si incearca sa faci miscare. Si inca ceva, grasimile daca nu sunt in exces iti fac bine nu rau.

| Zamfirescu_Lucian_1995 a răspuns:

Nu stiu, daca mananci de 3 ori te ingrasi?
(facepalm) CLAR CA NU!