| Flacără0000 a întrebat:

Salut, stie cineva de ce dupa ce fumez o tigara începe sa imi bata inima mai repede, si o tine asa cam cateva ore?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Nu mai fuma!

| PRaPRa a răspuns:

Nicotina este un stimulant la fel ca si cafeaua.
Doar ca spre deosebire de cafea, este practic o otrava in doza mica care provoaca de la corp un raspuns...in cazul asta stimularea glandei care produce adrenalina.
Pe scurt corpul recunoaste ca te otravesti si da drumul la adrenalina pentru a combate...de asta incepe inima sa iti bata mai puternic.

| comanantonio17 a răspuns:

Nu fuma, îți face mai mult rău, peste câțiva anii vei regreta, dacă nu te poți lăsa, cumpărăți de la Farmacie un spray anti-fumat, se eliberează fără rețetă!

| Counter123456 a răspuns:

Ai tulburări de ritm cardiac iar acestea apar in urma consumului de alcool nicotina sau cofeina. Spor!