| EnvyU a întrebat:

Salut, cand faceti exercitii si incepe sa va bata inima repede si tare, incepe sa va ia ameteala usor? Dupa ce terminati exercitiile, va simtiti nasol? Parca v-ar fi rau? Sau doar eu patesc asa.

10 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Pulsul este normal sa creasca in timpul exercitiilor fizice, cu cat efortul este mai intens cu atat pulsul este mai mare.

Starea de ameteala este si ea normala dupa ce faci anumite exercitii dar trebuie sa treaca repede dupa ce termini exercitiul. Mai poate fi cauzata si de deshidratare. Cel mai bine este sa consulti un medic care sa iti spuna ca esti apt pentru efort fizic intens.

| Cosmin86 a răspuns:

Mananci suficienti carbohidrati? Bei suficienta apa?

| EnvyU explică (pentru Cosmin86):

Suficienta apa nu beau, asta stiu, beau sa zic maxim juma de litru pe zi, nici nu stiu cum de nu imi e sete. Vreau sa imi iau batoane proteice, fibrobar si ma apuc sa mananc mai sanatos si sa beau mai multa apa.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La inceput, adica daca nu ai facut de mult timp exercitii si acum ai depus un efort mai mare... este normal.

| EnvyU explică (pentru DoarBogdan):

Fac exercitii cu gantera de 2-3 luni cam odata la 2-3 zile

| MeForeverAlone a răspuns:

Ai probleme cu tensiunea.
Vezi să nu faci atac de cord.

| EnvyU explică (pentru MeForeverAlone):

Cand mi-am masurat tensiunea aveam 155 cu 84 fara sa fac nimic, eram calm si statateam in pat, e mare?

| MeForeverAlone a răspuns (pentru EnvyU):

Eu de unde să știu? Nu am probleme cu tensiunea? happy

| TheEnIgMaTNG a răspuns:

Acum depinde cat timp faci exercitiile 3 ore normal ca se intampla. asa 1 ora nu ai nimic.