| popion2484 a întrebat:

Salut,

Stiti cumva daca medicii stomalogi se vaccineaza impotriva hepatitei B, dat fiind ca e posibil sa intre in contact cu persoane care au aceasta boala?

Astept raspunsuri serioase si de la pesoane din domeniu, de preferat.

Multumesc,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Toate cadrele medicale se vaccineaza impotriva hepatitei B (studentii la medicina sunt vaccinati inca din timpul facultatii, inainte de a-si incepe stagiile practice in spitale).
http://www.i-medic.ro/analize/virusul-hepatitei-b-vhb

1 răspuns:
| ღღDคnielaค13ღღ a răspuns:

Desigur ca se vaccineaza, deoarece hepatita B este o boala ce se raspindeste si nu intotdeauna poti scapa de ea