| anonim_4396 a întrebat:

. Stiu ca e cam stupida intrebarea dar totusi ...Toti faceti asta baieti poate unii mai putin altii mai mult. (Masturbarea). Trebuie luate ceva vitamine o perioada? ne slabeste organismul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In cazul excesului slabeste neuronii din creier.

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu este in exces, masturbarea este chiar benefica pentru oraganism.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cand faci sex, iti slabesti organismul?
Nu, doar daca analizele de sange ti-au aratat ca ai in scadere anumite proportii de vitamine sau ai o diferenta de calciu si etc.
Masturbarea este perfect normala pana la o varsta, adica pana sa ai o prietena, sau cand prietena este in perioada ciclului menstrual, dar, nu inseamna ca daca o faci de 2-3/saptamana este grav, este auto-stimulent al corpului.

| Yoyo2013 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai asta e ca nu prea pot sa ma abtin si fac de 4-5 ori pe saptamana

| anonim_4396 explică (pentru Yoyo2013):

Nu ma pot pronunta chiar la ce ai spus tu, insa nu cred sincer ca este ok sa te masturbezi de 4-5x/saptamana, inteleg ca este pofta, sau te uiti la filme pornografice dar nici chiar asa, incearca sa le cam lasi, cand vei avea prietena, exista o mare posibilitate sa nu rezisti unui act sexual mai mult de cateva minute, chiar si dupa o buna perioada de timp sau mai grav, sa nu mai ai erectie din aceasta cauza.

| Yoyo2013 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru sfat. Asa am sa fac. happy. iar cu vitaminele ce zici?

| HLucian a răspuns:

Salut. Elimini o cantitate de minerale si nutrienti.Este firesc sa faci asta, insa, nu des. Poti adauga in alimentatie niste vitamine in plus... daca stii ca ai mana energica laughing.

| BroRo01 a răspuns:

Din cunostintele mele daca poti sa inlocuiesti nutrientii pierduti poate fi chiar sanatoasa, am citit un studiu care zicea ca masturbarea mai frecventa de 5 ori pe saptamana scade sansele de cancer la prostata cu 25 % ( nu sunt sigur daca la prostata dar ii cel mai probabil

| Cioby_Cioby_1966 a răspuns:

Păi acum să nu te înveți așa cu măna, în locul femeii? Căută să-ți faci o prietenă, ca să scapi de acest viciu!