| andrei2313 a întrebat:

Salut,sunt Andrei si de ceva timp ma culc numai la 2-3 noptea iar cand incerc sa dorm gleznele trosnesc incontrolabil sunt foarte obosit si nu pot dormii ce ma fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MrWZJ a răspuns:

Salut, Andrei!
Imi amintesc de vacantele de vara, cand stateam toata ziua la calculator, iar cand venea momentul sa ma pun la somn, ma dureau genunchii de numai puteam, iar daca asta nu era suficient, nici nu puteam sa adorm.
Tanjeam dupa un masaj sau ceva. O MINUNE! :))

Dar totusi, nu cred ca e de la lipsa de efort fizic, deoarece si eu faceam pe vremea aceea dansuri populare cam in fiecare zi. Probabil e de la insuficienta efortului fizic si de la programul variat. Intr-o zi stateam prea mult la calculator, in alta prea mult in picioare si tot asa.
Iar despre faptul ca nu puteam dormi... eram indragostit. Aveam energie! Aveam idei! Dar atat. Nu faceam nimic in privinta aceasta.

Am observat ca acum de cand am inceput sa le pun in aplicare, desi sport fac si mai putin, adorm instant. Abia astept sa pun capul pe perna.

Asadar, sfatul meu este sa te apuci de un proiect, orice!

O zi buna!
Paul

Videoclipuri zilnice:
______________________________
Canalul meu de YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCEXCL4y9MfbEFDpMHwe3HNA