| Xeniaa a întrebat:

Am o umflatura in partea dreapta a gâtului in lateral. Este mică daca imi tin gâtul drept se simte foarte putin,dar daca il las spre stânga se simte. Nu ma doare, nu a crescut si o am cam de 5 ani de atunci am observat o. Poate sunt eu un pic paranoica dar am impresia ca uneori se umfla inainte de menstruație. Zona nu este roșie sau într-un fel. Am fost la un medic chirurg acum 3 ani si i am zis ca am un ganglion asa credeam eu, dar el a zis ca nu se simte ca fiind ganglion si mi a dat Ketonal pt 7 zile,o pastila pe zi si daca nu imi trece sa vin sa imi ia biopsie, dar nici nu mi a trecut si nici la el mu msi m am dus. Mi e frica sa nu fie cva grav;(

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Schimba medicul, pentru ca acolo este un ganglion inflamat, care poate spune clar ca ai o infectie in corp!