| AnonymousxDDDDD a întrebat:

Salut sunt baiat si am 15 ani. de ieri mi-au aparut niste bubite pe capul penisului si ma ustura. si trebuie sa ma scapin. nu stiu ce sa fac... nu ma pot duce la doctor. sau sa le zic parintilor pentru ca mie rusine... trece oare daca nu ma mai scarpin si o spal in fiecare zi?
si penisul e asa mai moale si zbarcit... nu a fost niciodata asa.
o poza... dau funda la cel care ma ajuta
http://i.imgur.com/dHrqP8m.jpg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o INFECŢIE genitală!

Oricum, NU va trece dacă doar te speli...
NU ai ce face acasă!

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru diagnostic şi tratamentul adecvat!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie şi CERI Trimitere la Dermato-venerologie!

Toate cele bune.

| AnonymousxDDDDD explică (pentru bursuc001):

Las pana duminica daca nu trece ii spun, dar cum sa ii spun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Ti-ai inceput viata sexuala dragule?
Posibil infectie cu stafilococ, trebuie sa mergi la medic, spune parintilor, nu-ti fie rusine.
Te pup!

| AnonymousxDDDDD explică (pentru anonim_4396):

E grav? Trebuie sa faci injectii sau ceva de genul? crying

| gosh0108 a răspuns (pentru AnonymousxDDDDD):

Atata timp cat nici ozele nu sunt clare nu ma pot preciza in legatura cu aceste "bubite". Mergi la medicul dermatolog pentru un diagnostic sigur si pentru tratament.

| gosh0108 a răspuns:

Nu se vede foarte bine in poza aceasta... Ti-ai inceput viata sexuala? daca da, cand a fost ultima data si la cat timp ti-au aparut... pana acum sunt doar bubitele ce pot insemna ori o candida, ori herpes, ori infectie cu stafilococ

| AnonymousxDDDDD explică (pentru gosh0108):

Nu mi-am inceput viata sexuala. de ieri au inceput sa ma manance... am avut un contact sexual cand eram mai mic dar nu cred ca de asta ca eram mic si abia stiam ce ii cu mine

| ioanaAn a răspuns:

Te duci la mamica si ii arati pozele precum ne-ai aratat noua. O sa te ia de manuta si o sa te duca la medic. A mai vazut la viata ei deci n-ai de ce sa fii rusinos.
Ti-am mai pus minunea si la poza de profil...