| FroZ3n1997 a întrebat:

Salut, sunt baiat si am 16 ani si 11 luni am o problema..am 1.65m nu stiu daca raman asa sau mai cresc tatal meu si fratele meu sunt de 1.75+ fata de mine mama are 1.60..eu oare o s-a mai cresc sau raman asa sau macar pot face ceva sa ma inalt ca ma uit la colegi de-ai mei care sunt mult mai inalti decat mine chiar si aia mai mici sunt

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa varsta de 17 ani ritmul de crestere este foarte lent/mic si in cel mai fericit caz te-ai mai putea inalta cu cativa centimetri.Se pare ca a fost predominanta mostenirea genetica transmisa de mama ta fapt ce se rasfrange asupra inatimii tale si in acest caz nu se poate corecta/schimba ceva determinat genetic.Nu ai motive sa-ti faci probleme deoarece vei gasi o fata pe marimea ta.Sa fii sanatos si totul se va rezolva.Pa,pa.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai calm ca mana la 18 ani mai cresti un pic.

| Petrica1337 a răspuns:

Get higher, smoke weed xD