| Christian515 a întrebat:

am 16 ani si 1.60, mama are 1.51 si tata 1.60, intrebarea mea este: mai am vreo speranta sa mai cresc? si inca ceva, cand aveam 14 ani, aveam colegi mai mici decat mine, acum sunt cu vreo? (mai mult)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| robert1239 a răspuns:

Da. O sa mai cresti.Asta daca ai grija de corpul tau.Sa faci sport in oarecare masura si sa nu ai vicii cu fumatul.Varsta de cestere la baieti se sfarseste la in jur de 20 de ani.

6 răspunsuri:
| andre999 a răspuns:

Vei mai creste probabil cu maxim 5-6 cm.

| Kitty a răspuns:

Poate vei mai creste, dar nu mult, sau deloc.straight face

| georgegs a răspuns:

Vreo. ce?laughing)

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Depinde, vecinii cum sînt?

| Posesiv a răspuns:

Pei se spune ca, conteaza si geneticul, adica daca parintii tai sunt mici, tu nu o sa ii intreci cu mult sau vei fi cat ei. Incearca sa te duci la un doctor repede sau sa iei niste vitamine. De exemplu eu la 13 ani si putin nu depaseam 1. 50 si acum am 15 ani si dupa un an si ceva de luat vitamine am ajuns la 1. 67.

| ali_4445 a răspuns:

Da poti sa mai cresti.ai grija de corp si vei crestehappy