| Christian515 a întrebat:

am 16 ani si 1.60, mama are 1.51 si tata 1.60, intrebarea mea este: mai am vreo speranta sa mai cresc? si inca ceva, cand aveam 14 ani, aveam colegi mai mici decat mine, acum sunt cu vreo 7-8 cm mai inalti decat minecrying

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da ai şanse să creşti până la vârsta de 18 ani. Te-ai mai putea înălţa cu câţiva cm dacă faci înot, volei, baschet însă nu te aştepta la ceva spectaculos, adică nu ai să creşti cu mult în înălţime, dar ai să creşti! Baftă!

| Drauzy a răspuns:

Pana la varsta de 21 de ani toti crestem. acum depinde si de "samanta" parintilor > daca ei sunt mici de statura ai mari sanse sa fii si tu la fel > sfat fii linistita sunt persoane mult mai mici ca tine asa ca nu rusina... si eu la 19 ani am 1. 65 big grin sunt multumit big grin