| CULLER a întrebat:

sunt baiat si am o problema cu sprincenele sunt prea groase, nu stiu ce sa fac daca le pensez e dureros daca le tai cresc mai multe si mai des. ce as putea face? sa merg la salon de frumusete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Daca nu suporti pensatul. Le poti tunde.
Faptul ca daca le tai cresc mai multe si mai des e un MIT
Singura diferenta intre smuls si tuns este:
Atunci cand te pensezi, va dura mai mult pana sprancenele vor deveni stufoase.
Daca le tunzi va dura mai putin pana vor creste.
Ca optiuni mai exista:
-epilare permanenta cu laser ( e in jur de 100 de euro).
Bafta!

| xoxobalonasedesapunxoxo a răspuns:

Eu zic ca mai bine te pensezi ustura dar foarte putin o durere suportabila incearca dar mai bine cred ca ar trebui sa te penseze o fata bafta