| anonim_4396 a întrebat:

Sunt putin ingrijorat... Duminica am fost la un festival in aer liber unde am mancat piept de pui la gratar cu cartofi. In timp ce mancam am observat ca doi dintisori de la furculita de plastic (de unica folosinta) erau rupti, nu mult, mai putin de jumatate. De atunci sunt ingrijorat si panicat daca nu cumva i-am inghitit sau asa a fost furculita luata... nu m-am uitat atent cand am luat-o. Nu am nici un simptom care sa precizeze ca si cum as avea obiect strain in stomac. Mananc, beau, am avut scaune, am fost in oras, nimic care sa ma deranjeze. Voi ati mai patit asa ceva? E posibil sa ii fi eliminat? Inca ceva : doar ragai cateodata...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Stai linistit, cel mai probabil nu vei pati nimic din atat. Totul pare ca e in capul tau, mai ales ca ne spui ca n-ai prezentat niciun simptom.

| laury24 a răspuns:

Buna! Eu cred ca dacă într-adevăr înghițeai aveai ceva un simțim deci nu cred ca trebuie sa te speriwinking

| smthnew a răspuns:

Daca era de plastic stai linistit ca nu o sa patesti nimic. Acidul din stomac o sa actioneze asupra lui. Daca nu-l dizolva o sa-i rotinjeasca colturile. Acidul din stomac poate dizolva si o lama de ras daca-i dai destul timp big grin