| miha_6184 a întrebat:

Sunt studentă si trebuie să-mi fac card european de sănătate și am nevoie să știu și eu ce documente îmi trebuie? Si de unde fac rost de o dovadă că nu am venituri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca esti studenta cu varsta sub 26 de ani ai nevoie de :
*cerere tip
* carte de identitate
*adeverinta de asigurat eliberata de CAS (obtinerea adeverintei este conditionata de dovedirea calitatii de student)

p.s. Nu ai nevoie de nicio dovada de la ANAF!

1 răspuns:
| Divy a răspuns:

Pentru documentele necesare te adresezi Casei de Asigurări de Sănătate, i iar pentru venituri obții documentul de la Fisc.