| anonim_4396 a întrebat:

sunt un baiat de 14 ani si de o luna mi sa marit testiculul drept
Nu am dureri dar ma incomodeaza
Ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Esti la varsta pubertatii. Acum organele genitale se maresc.
Mai intai vor creste testicolele apoi penisul.
Bineinteles ca sunt foarte multe cazuri in care testicolele cresc pe rand.
Deci daca nu te dor, si nu ai alte simptome, nu ai motive sa te nelinistesti.

| cineva1992 a răspuns:

Du-te la un control nu e de joaca cu asa ceva.