| Nighty95 a întrebat:

Salut,
Tatal meu are 42 de ani, de 2 zile de cand mananca din senin incepe sa sughite la masa
Nu e vorba de alergie, a consumat diferite alimente si e aceeasi problema
Stie cineva care poate fi cauza si cum se poate de rezolvat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Nu vreau sa te (va, pe amandoi sau pe toata familia) speriu, dar ar fi bine ca sa mearga sa faca o cardiograma, preventiv, sa excluda cea mai grava problema care ar putea cauza acest sughit. Sughitul poate fi un simptom ca a suferit recent un preinfarct sau ca are alta suferinta la inima - inima nu doare, dar nici "tacuta" nu este, trebuie doar sa-i cunosti "limba".
Va urez numai bine, si sper sa nu fie vreo problema grava.

2 răspunsuri:
| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a răspuns:

Da semne de diaree exploziva sau doar sughituri?

| Nighty95 explică (pentru TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet):

Nu prea stiu cum sa explic
Daca se poate poti sa dai sfaturi pentru ambele?