| DeeyuAndrei a întrebat:

Toată viața mea (de fapt vreo 12 ani) am mâncat tone/cisterne de lapte laughing În fiecare zi dimineața și seara câte o cană de lapte cu cereale. Acum am 14 ani, și de vreun an nu mai mănânc deoarece peste câtva timp mă doare burta groaznic de rău și am diaree.
Se poate să fi făcut intoleranță la lactoză? Ar trebui să merg la medic?
Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Intoleranta la lactoza nu apare din senin. Ori o ai, ori n-o ai laughing
Daca 12 ani n-ai avut probleme, nu prea are cum sa apara din senin.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar trebui sa mergi macar sa stii sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ar trebui sa mergi.

https://www.reginamaria.ro/......-frecvente