| Dennys_5149 a întrebat:

Tocmai mi-am scos piciorul din ghips si mi s-au atrofiat muschii.Ce as putea face sa imi revin la normal?(am 15 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Muschii nu se atrofiaza dupa o luna jumate de ghips.Fa miscare zilnic.Mai usor pe acel picior.

| danielaxyz a răspuns:

Bicicleta

| introduaicinumele a răspuns:

Muschii se atrofiaza in mai mult timp.
In cazul tau isi vor reveni rapid dupa ce faci miscare (mers pe jos) sau exercitii pentru picioare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu timpul isi vor reveni, fa miscare atat cat iti permite piciorul in momentul de fata nu il forta.

| AndreeaEma a răspuns:

Buna!
Incearca sa faci recuperare in apa calduta, maseaza zona si fa miscare!

| FlyingFox a răspuns:

Incearca cu masaj si apoi putina miscare.