| UnNecunoscut a întrebat:

azi mi-am scos piciorul din ghips, am stat 2 saptamani cu el in ghips fara sa calc, asa si acu nu pot calca deoarece ma doare rau calcaiul este normal? Rog seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Trebuia sa-l mai tii doua saptamani,amatorule,asa e procedura standard cand ai mari dificultati - fracturi si luxatii mai serioase - la picior, nu se scoate imediat, ca nu e un deget rasucit, e un picior.Zi si ce-ai avut mai exact la picior, ca se poate tine si 5-6 saptamani, depinzand de cat de grava e problema.

| UnNecunoscut explică (pentru Dumnezău):

Pai am avut de la doctor 3 saptamani... dar acu am fost la control si mi-a zis sa merg am mers si i-am zis si dr. a zis ca nu e nimic poti merge dar eu nu pot!