| Dima_Andrei_1997_mAz7 a întrebat:

Acum 1 zi am fost la dentist pentru a mi se lucra la un molar cariat. Mi s-a facut anestezie insa, doamna doctor nu a mai continuat sa lucreze la el deoarece mi-a spus sa mai vin la un control si mi-a pus o plomba. Dupa aproximativ 2 ore am inceput sa am dureri destul de mari la acel dinte, inclusiv o durere a tamplei, am luat antinevralgic iar durerea m-a lasat. Azi insa am observat o umflatura a obrazului pe partea cu molarul care doare la atingere. De la ce ar putea fi si ce ar trebui sa fac?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ScottySireLMAO a răspuns:

Buna! Mai exista o serie de dentisti destul de nepriceputi in tara dar uite care este problema. In primul rand, schimbati dentistul. Cand te apuci sa lucrezi la un dinte, el trebuie terminat, mai ales daca este cariat. Deoarece nu si-a terminat munca si doar ti-a pus o plomba, el s-a infectat, chiar daca ai luat pastile sa-ti treaca durerea. Si mama mea a avut o problema din asta, a schimbat dentistul dar nu mai tin minte ce i-a facut pentru a-l repara sau nu. In orice caz, ar fi bine sa mai consulti anumiti dentisti inainte de o decizie, pentru se poate sau nu face ceva in privinta asta! Nu trebuie sa-ti faci griji, iti va trece odata ce-ti va umbla la molar happy Cu placere