| DumitruDaniel a întrebat:

acum 2 zile in urma m-a durut urechea foarte tare incat nu am dormit deloc in acea noapte iar dupa acea noapte durerea a mai scazut si acuma imi tiuie urechea in care ma doare va rog ajutati-ma ce trebuie sa fac sa nu imi mai tiuie? Apropo ma doare si ochiul odata cu urechea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Problema se afla la nivelul timpanului(interiorul urechii) asa ca te sfatuiesc sa mergi la doctorul ORL-ist.

1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Mergi la un consult la ORL. Este posibil sa fie vorba de otita, iar in cazul acesta vei avea nevoie de antibiotice.
Nu amana, daca amani prea mult infectia iti poate afecta auzul.