| DanielPH a întrebat:

Acum 20-30 de minute am fost nevoit sa car o aplecatoare din pulbere de sticla sau plastic...nu stiu sigur ce este.
Ca sa o transport mai usor am facut-o sul si am mers cu ea in brate.
Acum mainile ma dor si sunt foarte iritate, simt o senzatie de urzicare, nu este chiar cine stie ce dar... ma cam ingrijoreaza.
Credeti ca este ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabitzu246 a răspuns:

Spalate bine pe maini, e normal sa fie iritate, eu lucram cu fibra de sticla, si dupa o zi de munca ma manca pielea de numai stiam de mine big grin

1 răspuns:
| Caddy14 a răspuns:

Daca era pulbere de sticla:-este facuta din fire foarte subtiri de sticla care daca se atinge de pielea neprotejata provoaca taieturi minuscule cu senzatie de urzicare.