| BlackDice a întrebat:

Acum 3 saptamani intr-o sambata, cand eram la fotbal am auzit un trosc la genunchiul meu drept, el deplasandu-se catre interior. Forta in el am, mobilitate de la glezna in jos este doar ca nu pot sa il intind fiindca ma doare si am impresia ca m-ar tine ceva. Am pus gheata, crema si am luat si pastila antiinflamatorie timp de 2 zile de la patanie.Tot la 2 zile am fost la doctor si mi-a spus ca are nevoie de odihna si sa il tin cat de mult pot ridicat timp de 4-6 saptamani. Fiind pentru prima data cand mi se intampla sunt putin cam speriat ca au trecut 3 saptamani si 2 zile si tot nu vad vreo schimbare. Din cate am vazut pe net, ar fi vorba de o intindere de ligamente, care s-ar vindeca in timpul alocat de doctor, dar vreau sa intreb persoanele care au patit treaba asta cum i.au dat de capat si cam ce simptome ar fi de vindecare. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Macarie_Mihai_1992 a răspuns:

Asteapta sa iti treaca de buna voie, daca vrei da-l cu unguent ca poate poate