| TsanV a întrebat:

acum 3 zile am facut o intrecere de biciclete cu prieteni si cand am terminat mi-a venit rau deodata adica ma durea capul debia respiram si aveam simptome de vomitat, m-am culcat 3 ore si dupa nu mai ma durea capul dar tot mai aveam simptome de vomitat si dupa ce am mancat nu ma mai durea nimic, dimineata ma simteam mahmur chiar daca nu am baut nimic si cand ma pun la pc imi trece ameteala dar ma doare burta rau si nu am pofta de mancare dar de cipsuri sau ciocolata da, a III-a zii m-am trezit la ora 10 la fel cam pe la ora 16:30 imi era foame si cam pe la ora 17:30 am mancat 3 felii de pizza si cam 2 pahare de suc, si pe la ora 20:40 am mai mancat 2 felii de salam cu paine si am baut 3 pahare de suc, a IV-a zii nu m-am mai mai trezit mahmur dar a trebuit sa ma duc la wc ca aveam diaree atunci a fost diaree dar mai tarziu a fost numai lichid si nu am pofta de mancare niciodata! ce trebuie sa fac? ce boala am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RandyMarsh a răspuns:

Din cate am citit nu ai un stil de viata prea sanatos(ma refer la mancare).
Te-ai suprasolicitat la intrecere, probabil de asta.
Daca vrei sa rezisti mai mult schimba pizza cu fructe si legume si sucul cu apa sau suc facut acasa.

| Soryn2244 a răspuns:

Nu ai nici o boala tu te-ai extenuat prea tare in cursa aia nu esti obisnuit si dupa efort mare poti vedea chiar si negru in fata ochilor si poti lesina cat despre problema de la wc sucurile au multi acizi si poti face diaree si de la salam multi oameni nu pot manca salam din cauza asta.Incearca cata frisca cu banane si pune suc de portocala dar stoarsa de tine sau carbune maruntit si cu cata apa bagi pe gat in jos dar sa fie carbune de lemn curat de padure nu cumparat de la magazin sau facut din peleti te repara la stomac si dupa fiecare alergatura nebuna cate o lingurita de zahar cu varf data peste gat iti aduce nivelul glicemiei la normal si nu o sati mai fie rau

| trisha88 a răspuns:

Nu stiu daca nu cumva ai facut insolatie, la intrecerea de biciclete asta daca n-ai avut nimic pe cap.Asta spun pentru ca primele simptome de durere de cap, probleme cu respiratia si greata sunt simptome dupa cum stiu eu care ar putea sa fie de la o insolatie. Daca ai avut capul acoperit atunci e altceva.In orice caz daca ai facut insolatie si tesimti asa de rau trebuie sa mergi la medic ca nu-i de joaca.Nu vreau sa te supar dar ceea ce ai descris tu ca ai mancat nu e bine. Sucurile nu sunt sanatoase nici pentru oamenii care nu au probleme. Cand mai ai asemenea probleme eu te sfatuiesc sa nu mananci pizza si salam ca sunt mancaruri grele. Eu cand ma simt rau cu stomacul nu mananc decat paine prajita, eventual biscuiti simpli si beau apa plata sau poti sa bei si ceai. Sper ca am reusit sa te ajut cat de putin. Insanatosire grabnica!

| pilifalexandru a răspuns:

Ai facut insolatie si deshidratare, bea multe lichide si fa un dus rece.

| Biancutzika a răspuns:

Paii trebuie sa te duci la medic si sa explici cap coada... Ca asa noi nu putem sti ca doar nu suntem Doctori love struck

| IwantANoriginalNAME a răspuns:

E grav, mai ai 2 zile de trait
DUTE LA DOCTOR, cum vrei sa iti zicem ce boala ai straight face