| hibridboy a întrebat:

am si eu o intrebare
deo saptamana am diaree ma doare burta si nu am pofta de mancare pana.ieri am baut ceai de tei si lamaie si nu ma mai durea burta iar azi am mancat o pizza am baut un suc iar atunci a inceput din nou sa chioraie burta am fost sa joc biliard cu colegii.
si acolo era si fum de tigara iar acum ma simt din nou rau.
dau funda pentru raspunsul corect.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Saracul stomac isi revenise si i-ai bagat tu pizza si suc care l-a dat din nou peste cap.
Daca vrei sa isi revina, nu mai manca toate bazaconiile si nu mai bea suc din comert. Incerca sa mananci o banana, sa bei un ceai de menta ( neindulcit, sau indulcit cu miere), si orez fiert. Iar maine ia-o usor, mananca un pic de paine prajita, ciorba, supa, orice ce nu contine grasimi sau prajeli si fara dulciuri sau suc din comert.

3 răspunsuri:
| IFlorin97 a răspuns:

Bei ceai de tei? ai innebunit?

| Alex5102 a răspuns:

Eu știam ca atunci cand ai diaree trebuie sa bei ceai de menta sau mușețel.

| Andreitomis a răspuns:

Ia ranza uscata de la gaina, e foarte buna, funda?