| Stefan20922 a întrebat:

Salut TPU! Acum 4 ani am avut un mic accident, mai exact am fost sa mă dau cu sania și a intrat cineva in tibia mea cu o sanie facandu-mi o rana deschisa de circa 3cm lungime și 1cm adâncime direct in mijlocul tibiei. Am fost la medicul de familie și am fost bandajat și dezinfectat, după două zile am putut merge normal de atunci tot mă doare acel picior doar ca in jurul gleznei și nu mai este chiar așa de mobil și calc cu vârful piciorului spre exterior. Am fost la un doctor acum 2 ani și am făcut o radiografie și mi-a spus că am piciorul un pic deplasat spre exterior. Se mai poate vindeca/remedia daca mă duc la un doctor sa îl îndrepte/pună la loc ținând cont că au trecut 4 ani? Si în ce costa acest tratament sau ce îmi va face doctorul, îl va rupe că sa se așeze din nou la loc?
Chiar sunt foarte nedumerit și sper că găsesc pe cineva sa îmi dea răspuns la aceasta întrebare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Nicolaegheorghe a răspuns:

De unde ai invatat sa vorbesti asa de coerent la varsta asta?