| RaduPatriscan a întrebat:

acum 4 zile am mancat prostesc, am facut combinatie si m-a durut foarte tare burta si in cele din urma am vomitat cam de vreo 5-6 ori cu un amar in gura. Acum nu ma mai doare burta, nu mai am nimic dar in schimb ma doare in partea dreapta sus sub coaste, nu e o durere asa de inconfortabila, pot merge, am facut si chestia aia cu ridicatul piciorului drept cand stau in picioare si am facut-o fara probleme ca sa ma asigur ca nu am apendicita, voi ce credeti? Care este cauza? Eu zic ca am indigestie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am vomitat cam de vreo 5-6 ori ...Eu zic ca am indigestie"

că bine zici!

| Cksihja a răspuns:

Bea apă apoi vomit-o și tot așa până scoți tot din tine am pățit și eu și nu am putut mânca o zi întreagă pentru că vomitam tot.

| aaanamariaaa a răspuns:

De la fiere. Daca spui ca ai mâncat mai mult ca de obicei si aiurea este posibil ca fierea ta sa fi reactionat pentru ca nu a putut procesa tot ce tu ai mâncat, si stomacul la fel. Incearca sa bei niste ceai de păpădie sau tei daca ai, pentru calmare. Nu ar trebui sa fie nimic grav, dar daca te simti rau mergi la un cabinet de gastroenterologie sa iti faca un consult, sau la medicul de familie

| RaduPatriscan explică (pentru aaanamariaaa):

Multumesc frumos pentru raspuns!

| Randomkid a răspuns:

E doar o indigestie. Eu cand am momente de genul asta beau ceai de ghimbir (face minuni) si iau amrase, e un supliment alimentar care conține enzime digestive

| RaduPatriscan explică (pentru Randomkid):

Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| jocfotbaldin1994 a răspuns:

De la ficat, ai baut prea mult.