| MinerulC a întrebat:

acum 6 zile am fost diacnosticat cu apendicita acuta in stare grava. aproape de Peritonita(nu stiu termenul exact), Acum 4 zile am fost operat de apendicita totul a decurs ok...
Astazi 12/9/2013 am fost externat, am 2 intrebari acestea find

Am voie sa mananc "Zacusca" (de ciuperci)?
Am voie sa fumez.? din pacate deja am fumat 5 dar nu stiu daca am voie sau nu astept un raspuns cat mai rapid multumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu manca multa paine, te vei constipa si nu-ti va fi usor. Ar trebui sa mananci mancaruri usoare, supe, carne fiarta, pireuri, compoturi.