| Arhix a întrebat:

Salut TPU,

Acum 6 zile mi-am scos o masea de minte.
In locul ei a ramas o gaura, s-a format un cheag de sanga si totul e bine, azi am observat ca e negru, dar negru inchis. Este normal? Sa sparg acel cheag sa se faca altul? Inca nu s-a inchis.

Doresc opinia unui specialist sau a cuiva care a trecut prin asta.
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| WhiteLife a răspuns:

Stai cuminte și dă-i timp sa se vindece. Nu sparge nimic, încearcă sa nu pui limba acolo, mesteca cu cealaltă parte și nu te mai gândi. Totul va trece de la sine. happy mi-am scos 3 masele de minte (cu operație) și 4 dinți întregi (știu prin ce treci).

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu faci nimic, e ceva normal, asta e procesul de vindecare

| gabicoo a răspuns:

E normal.
Nu te atingi de el.
Se vindecă de la sine.

| LoVance0000 a răspuns:

Este normal! s-a oxidat ca si cand ai pune o felie de banana la aer se face cenusie

| Nustiu1910 a răspuns:

Si eu am avut la fel o sa treaca de la sine nu umbla mai ales ca bagi mai multi microbi in gura in max o saptamana o sa treaca FUNDA?