| PumpkinDoll a întrebat:

Mi-am scos ieri pe la 1 juma' o masea. Dupa ce a trecut anestezia nu m-a durut mai deloc, dar a ramas locul ala negru si se simte o usoara jena, cand apas pe maselele de langa simt o durere usoara, cam cand o sa treaca senzatia asta?

1 răspuns:
| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Senzatia este normala datorita traumei din zona respectiva. medicul stomatolog nu ti-a recomandat pastile pentru dureri?
In mod normal in 2 zile ar trebui sa treaca acea durere usoara. Ai grija sa nu dai foarte mult cu limba si nici sa musti brusc ca sa nu iti cauzezi neplaceri. Iar daca poti roaga parintii sa iti cumpere nurofen sau daca esti mai mare cumpara singur dar VORBESTE CU FARMACISTUL!

Good luck!